Spotkanie opłatkowe.

10.01.09

 

W sobotę 10 stycznia 2009 roku w Muzeum Regionalnym w Dębicy, jak co roku na spotkaniu opłatkowym spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Saperów Dębickich.

 

To już tradycja.

 

Tegoroczne spotkanie opłatkowe zgromadziło liczną rzeszę członków i sympatyków Stowarzyszenia.

 

To praktycznie jedyna okazja, by zebrać się w tak licznym gronie.

 

Uroczyste spotkanie otworzył Prezes Stowarzyszenia Wojciech Szmajda serdecznie witając wszystkich życzeniami pomyślnego i dobrego Nowego Roku. Następnie Ks. Kapelan Józef Wątroba, piękną modlitwą oraz wspólnie zaśpiewaną kolędą rozpoczął wśród zebranych dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Przy świetle świec, lampek na choince, spotkanie przebiegło w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Gdy składaliśmy sobie życzenia, aby za rok spotkać się w zdrowiu i niezmienionym składzie, u wielu symboliczna łza zakręciła się w oku. Wśród życzeń dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2009 roku.

 

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

Uczestnicy spotkania zwiedzili nową stałą ekspozycją Muzeum Regionalnego w Dębicy przedstawiającą ponad 160 letnią tradycję Dębicy, jako miasta garnizonowego.

 

    

 

Podczas wspólnego, późniejszego spotkania w restauracji „Niagara” ożyły wspomnienia

i refleksje o czasach służby żołnierskiej w różnych okresach jej wypełniania, gdy tworzyliśmy zwarty, koleżeński i profesjonalny zespół.

 

    

 

    

 

    

 

Dziękujemy Wszystkim za przybycie. Specjalne podziękowania kierujemy do naszego przyjaciela kol. Kazimierza Szymaszka za sponsorowanie naszego spotkania.

 

Do zobaczenia za rok.

 

aktualności