Spotkanie opłatkowe

9.01.2010r.

 

Jak co roku spotkanie opłatkowe w Stowarzyszeniu Saperów Dębickich miało uroczysty charakter. Choć pogoda nie dopisała i zamiast pięknej zimowej aury za oknami królował jesienny deszcz, w salach Muzeum Regionalnego przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu panował świąteczny nastrój.

 

    

 

    

 

Prezes Stowarzyszenia Wojciech Szmajda rozpoczynając spotkanie przekazał zebranym serdecznie życzenia noworoczne od Zarządu dziękując wszystkim za współpracę

w mijającym roku oraz za ofiarność w prowadzonych przez Zarząd akcjach pomocy.

Po wystąpieniu Prezesa Stowarzyszenia, wysłuchaniu fragmentu Ewangelii, krótkiej homilii poświęconej przypomnieniu chrześcijańskich tradycji przez Ks. Kapelana Józefa Wątrobę oraz wspólnym zaśpiewaniu kolędy nadszedł czas dzielenia się poświęconym na tę okazję opłatkiem.

 

    

 

    

W atmosferze serdeczności wszyscy uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Wśród życzeń dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2010 roku. Wszyscy mieli jedno życzenie - żeby za rok spotkać się w takim samym gronie.

 

    

 

    

 

 

Podczas wspólnej kolacji w restauracji „Dezako” nadszedł czas refleksji i wspomnień.

Tym serdecznym rozmowom i wspomnieniom sprzyjał pięknie udekorowany i bogato zastawiony stół.

 

    

 

    

 

    

 

    

 

 

Wieczór w tak miłej atmosferze upłynął szybko.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości oraz niezapomniane wrażenia. Specjalne podziękowania kierujemy do naszych przyjaciół, kol. Kazimierza Szymaszka za sponsorowanie naszego spotkania a także płk mgr inż Janusza Pawlika przedstawiciela Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej za okolicznościowe upominki i udział w naszej uroczystości.

 

Do zobaczenia za rok.

 

 

aktualności